Достапни линкови

Скопје: Министерот за одбрана на Романија во посета на Македонија


Министерот за одбрана на Романија Мирчеа Пашку, на покана од македонскиот министер за одбрана Владо Бучковски денеска ќе допатува во официјална посета на Македонија. Министрите ќе разговараат за перспективите и за развојот на билатералната соработка меѓу министерствата и армиите на двете земји, за учество во операции за поддршка на мирот и активирање на мултинационалната бригада на Југоисточна Европа.
XS
SM
MD
LG