Достапни линкови

Виена: Уапсена банда што прошверцувала 10 илјади косовски Албанци во Западна Европа


Автриската полиција соопшти дека разбила банда која за 9 години прошверцувала околу 10 илјади косовски албанци во Западна Европа. 17 лица биле уапсени, кои наплаќале по 1500 евра за илегално пренесување од Косово преку Унгарија во Австрија.
XS
SM
MD
LG