Достапни линкови

Западен Брег: Еден загинат во самоубиствен напад


Еден палестинец загина во самоубиствен напад во близина на еврејската колонија на Западниот Брег, соопштија израелски воени извори. Во нападот никој друг не настрадал бидејки израелските сили навреме го откриле напаѓачот.
XS
SM
MD
LG