Достапни линкови

Техеран: Изјава на иранскиот лидер Али Хамнеи


Иранскиот лидер Али Хамнеи изјави денеска во Техеран дека спогодбата на Иран со Меѓународната агенција за атомска енергија не претставува предавство, туку победа врз, како што рече, американско – ционистичкиот заговор. Хамнеи побара од Европејците да се придржуваат кон дадените ветувања, посебно во врска со техничката помош за Иран, откако меѓународните инспектори ќе потврдат дека Техеран целосно соработува во истрагата за неговата нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG