Достапни линкови

Суматра: Најмалку 66 жртви во поплави


Најмалку 66 луѓе, меѓу кои и 5-мина странски туристи, настрадале во поплавите на индонезискиот остров Суматра. Според непотврдени информации, бројот на загинатите во поплавите, предизвикани од обилните дождови, е поголем, бидејки повеќе лица се сметаат за изчезнати.
XS
SM
MD
LG