Достапни линкови

Москва: Разговори Путин - Шарон


Израелскиот премиер Ариел Шарон денеска во Моксва ќе разговара со рускиот претседател Владимир Путин за Блиско-источниот мировен процес и за иранската нуклеарна програма. Се очекува Шарон да побара од Путин, Русија да се откаже од иницијативата во Советот за безбедност на Обединетите Нации за забрзување на мировниот план за Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG