Достапни линкови

Вашингтон: САД решени да го поразат тероризмот, изјави Рамсфелд


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд изјави дека Соединетите Држави и натаму се решени да го поразат тероризмот и покрај вчерашниот трагичен ден во Ирак. Вкупно 19 американци загинаа вчера во неколку напади во Ирак, од кои 16 при соборување на хелкоптер во близина на Багдад.
XS
SM
MD
LG