Достапни линкови

Багдад: Најмалку 14 загинати во серија напади врз американски цели


Во серија напади врз американски цели денеска во Ирак загинаа најламку 14, а ранети се околу 20. Во воениот авион во кој имаше околу 30 патници, најмалку 13 загинале, а 20 се повредени. Во експлозија на бомба во Багдад тешко е ранет еден американски војник, а во Фелуџа бил нападнат конвој на војници од Соединетите држави, но нема информации за повредени.
XS
SM
MD
LG