Достапни линкови

Газа: Убиен еден палестински активист, а двајца ранети


Еден палестински активист е убиен, а двајца се ранети откако биле нападнати од припадници на израелската војска во Појасот Газа. Активистите, како што соопштуваат палестински претставници, се наоѓале во забранета зона на границата со Израел.
XS
SM
MD
LG