Достапни линкови

Багдад: Ирачкиот министер за надворешни работи ја одби поканата за состанокот на Арапската лига


Ирачкиот министер за надворешни работи ја одби поканата за учество на состанокот на министрите на Арапската лига, кои во Дамаск ја разгледуваат безбедносната ситуација во Ирак. Инаку ова е прв состанок на министрите од земјите на Арапската лига што се одржува по падот на режимот на Садам Хусеин. На состанокот учествуваат шефовите на дипломатијата на Сирија, Иран, Турција, Саудиска Арабија, Кувајт, Јордан и Египет.
XS
SM
MD
LG