Достапни линкови

Ерусалим: Израел подготвен за обновување на преговорите со Израел


Израелското раководство изрази готовност да ги обнови преговорите со палестинците со цел да му се даде нова шанса на мирот. Засега нема одговор од палестинска страна. Преговорите беа прекинати на 19-ти август, по самоубиствениот напад во Ерусалим кога загинаа над 20 луѓе.
XS
SM
MD
LG