Достапни линкови

Вашингтон: Рекорден пораст на американската економија за еден квартал во последните 20 години


Трговскиот департмент на Соединетите Држави соопшти дека во последниот квартал, од јули до септември, е регистриран пораст на американската економија за 7,2 насто, што е рекордна бројка во последните 20 години. Економистите оценуваат дека овој пораст е инициран, пред се, корекцијата на каматите и од намалувањето на даноците.
XS
SM
MD
LG