Достапни линкови

Техеран: Истекува рокот за Иран да докаже дека не развива нуклеарно оружје


Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мухамед Ел Барадеи оцени дека извештајот на Иран за неговата нуклеарна програма делува сеопфатно и оти би можел да помогне во надминувањето на кризата. Денеска истекува рокот што му беше поставен на Иран да докаже дека не развива нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG