Достапни линкови

Белград: Продолжува расправата за доверба на владата


Собранието на Србија денеска ја продолжи расправата за доверба на Владата, иницирана од Српската радикална партија. Опозицијата ја обвинува владата дека спроведува погубна политика и оти не воспоставила економска и социјална стабилност. Премиерот Зоран Живковиќ одговори дека најголем успех на Владата во изминатиот период е тоа што Србија стана нормална држава.
XS
SM
MD
LG