Достапни линкови

Вашингтон: Одобрени финансии за воените операции и реконструкцијата на Ирак


Претставничкиот дом на американскиот Конгрес синоќа го одобри пакетот од 87 ипол милијарди долари за финансирање на воените операции и реконструкцијата на Ирак и Авганистан. Во наредните денови се очекува позитивно изјаснување и на Сенатот.
XS
SM
MD
LG