Достапни линкови

Вашингтон: Комитетот за разузнавање побара разузнавачки информации за Ирак од ЦИА


Лидерите на Комитетот за разузнавање на американскиот Сенат побараа од ЦИА до утре напладне да ги даде разузнавачките информации кои се однесуваат на пред војната во Ирак. Според образложението, на таков начин ќе може да се види колку била добра работата на разузнавачките агенции и дали некаде било потребно таа да биде подобрена.
XS
SM
MD
LG