Достапни линкови

Москва: Средба Путин - Робертсон


Рускиот претседател Владимр Путин денеска во Москва се сретна со генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон кој е во проштална посета на Русија. Како што е познато, Робертсон кон крајот на годината заминува од таа функција.
XS
SM
MD
LG