Достапни линкови

Калифорнија: 18 загинати во пожари


Како последица на пожарите што зафатија 240 илјади хектари површина во планините на јужна Калифорнија 18 луѓе ги загубија животите, а уништени се 2 илјади домови. Како што јавуваат агенциите, небото над Лос Анџелес добило портокалова боја, а од густиот чад не се гледало сонцето. Чадот можел да се забележи и од вселената.
XS
SM
MD
LG