Достапни линкови

Москва: Проштална посета на Џорџ Робертсон


Џорџ Робертсон денеска престојува во Москва за последен пат како генерален секретар на НАТО, бидејки мандатот му истекува во декември годинава. Робертсон со руските лидери ќе разговара за работата на Советот Нато – Русија, а ке го покани и претседателот Владимир Путин да присуствува на самитот во Истамбул кога во официјално членство во алијансата ќе бидат примени Бугарија, Естонија, Латвија, Литванија, Романија, Словачка и Словенија.
XS
SM
MD
LG