Достапни линкови

Либан: Согласност со Сирија за соочување со непријателските закани


Либанската армија соопшти дека постигнала согласност со Сирија за начините за соочување со непријателските закани. Нема детали за договорените заеднички мерки на Либан и Сирија кои, пред се, се однесуваат на можен одговор на израелските акции против милитантите во регионот.
XS
SM
MD
LG