Достапни линкови

Техран: Иран не дозволува активности на Ал Каеда на негова територија


Иран синоќа им достави соопштение на Обединетите Нации во кое се вели дека не дозволува активности на Ал Каида на негова територија и оти доставил список со 147 имиња на осомничени терористи, кои биле уапсени во Иран и уште 2 илјади и 300 кои му биле предадени на Пакистан. Стејт Департментот соопшти дека Иран треба уапсените припадници на Ал Каида да му ги предаде на Вашингтон, а не само да ги објавува нивните имиња.
XS
SM
MD
LG