Достапни линкови

Скопје: Тројца повредени во тепачка во средното училиште „Арсениј Јовков“


Тројца ученици биле повредени во денешната тепачка што се случила меѓу две групи од различна националност во средното училиште Арсениј Јовков во Скопје. Според портпарлот на министерството за внатрешни работи Мирјана Контевска, предизвикувачите на тепачката и се познати на полицијата и се очекува до крајот на денов овој случај да биде расчистен.
XS
SM
MD
LG