Достапни линкови

Таџи: Бучковски го посети македонскиот армиски контингент


Македонската делегација предводена од министерот за одбрана Владо Бучковски, во рамките на дводневниот престој во Ирак, денеска го посети македонскиот армиски коннтингент во мисијата Слободен Ирак сместен во градот Таџи. Претходно, министерот Бучковски разговараше со командантот на Наменските коалициони сили, американскиот генерал потполковник Рикардо Санчез кој, како што е соопштено, ги нагласил постигнатите резултати на македонските војници во извршувањето на мисијата.
XS
SM
MD
LG