Достапни линкови

Кина: Најмалку 25 загинати во серија земјотреси


Најмалку осум лица загинаа, а околу 25 се повредени во два земјотреси кои се случија во провинцијата Ганса, во северозападна Кина, јавуваат агенциите. Притоа оштетени се околу 30 проценти од куќите во местата кои се наоѓаат во близиина на епицентарот на земјотресот.
XS
SM
MD
LG