Достапни линкови

Тикрит: Еден загинат и повеќе повредени во напад на хотел


Едно лице загина, а повеќе се ранети во ракетниот напад на хотел во ирачкиот град Тикрит, каде беше сместен и помошникот на американскиот секретар за одбрана Пол Волфовиц. По нападот Волфовиц изјави оти поради ова Соединетите држави нема да се откажат од напорите да го стабилизираат Ирак.
XS
SM
MD
LG