Достапни линкови

Вашингтон: Посета на претседателот на Романија Илиеску


Романскиот претседател Јон Илеску денеска ќе замине во посета на Соединетите држави каде е предвидено да се сретне со државниот секретар Колин Пауел, секретарот за одбрана Доналд Рамсфелд, како и со американскиот претседател Џорџ Буш. Како што јавуваат агенциите романскиот претседател на средбите ќе стави акцент на желбата на неговата земја да стане реален партнер во НАТО.
XS
SM
MD
LG