Достапни линкови

Вашингтон: Анти воени демонстрации


За денеска во Вашингтон се очекува одржување анти-воени демонстрации за кои организаторите се надеваат дека ке бидат најмсовни по падот на Багдад. Американската влада нема право да го реколонизира Ирак, изјави Пета Линдзи студент и координатор на интернационалната Ансфер која заедно со групата за Обединетити за правда и мир се ораганизатори на протестите. Илјадници демонстранти се очекуваат и во Сан Франциско.
XS
SM
MD
LG