Достапни линкови

Авганистан: ОН предупредуваат на влошување на состојбата


Официјални лица на Обединетите Нации предупредија дека ситуацијата во Авганистан се влошува со закана за хуманитарните и политичките реформи на земјата. Потсекретарот за мировни ооперации Хозе Марија Гуењо во Советот за Безбедоност изјави дека талибанците и силите на Ал Каеда и натаму ја минуваат границата на Авганистан доаѓајки во земјата главно од Пакистан.
XS
SM
MD
LG