Достапни линкови

Техеран: Инспекторите на меѓународната атомска енергија викендов во Иран


Инспекторите на Меѓународната агенција за атомска енергија викендов повторно ке допатуваат во Техеран. Тие треба да го верификуваат извештајот на Иран испратен до Обединетите Нации дека оваа земја не поседува воена нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG