Достапни линкови

Русија: Сите 46 рудари лоцирани и живи


Сите 46 рудари се лоцирани и се живи во поплавениот рудник во јужна Русија, јавија агенциите. Во тек е спасувачката операција која е отежната поради исклучувањето на електричната енергија и неможноста да се користи тешката опрема за спасување.
XS
SM
MD
LG