Достапни линкови

Приштина: Посета на еврокомесарот Хавиер Солана


Еврокомесарот Хавиер Солана денеска во Приштина е на разговори со претставници на меѓународните мисии на Косово и албанските политички лидери. Солана вчера престојуваше во Белград.
XS
SM
MD
LG