Достапни линкови

Газа: Хамас и Исламски Џихад ја презедоа одговорноста за синоќешните напади


Палестинските милитантни групи Хамас и Исламски Џихад денеска заеднички ја презедоа одговорноста за синоќешните напади врз една израелска населба во Појасот Газа. Во овие напади загинаа тројца израелци и еден од напаѓачите. Во соопштението на Хамас и Џихад се наведува дека акцијата била одговор на израелските воздушни напади во текот на неделава при што загинаа единаесет Палестинци.
XS
SM
MD
LG