Достапни линкови

Хаг: Денеска сведочење на Анте Марковиќ во процесот против Милошевиќ


Последниот премиер на СФРЈ Анте Марковиќ денеска се појави како сведок на обвинителството во судскиот процес во Хашкиот Трибунал против бившиот српски претседател Слободан Милошевиќ. Милошевиќ е обвинет за геноцид во Босна и воени злосторства во Хрватска и на Косово.
XS
SM
MD
LG