Достапни линкови

Приштина: Посета на Карла Дел Понте


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Карла дел Понте денеска престојува на Косово, а потоа ќе ја посети и Босна и Херцеговина. Неодамна таа во Обединетите Нации потврди дека спроведува две истраги за злосторства против лидери на распуштената Ослободителна војска на Косово.
XS
SM
MD
LG