Достапни линкови

Белград: Продолжува расправата за доверба на претседателката на парламентот и владата


Собранието на Србија денеска ја продолжи расправата по иницијативата на српската радикална партија за изгласување недоверба на претседателката на парламентот Наташа Миќиќ. Опозиционите партии ја подржаа иницијативата оценувајки дека таа го ги прекршила деловникот и Уставот. На дневниот ред е и предлогот за разрешување на српската влада.
XS
SM
MD
LG