Достапни линкови

Ерусалим: Израел ќе продолжи со изградбата на бариерата и покрај резолуцијата на ОН


Израел денеска соопшти дека ќе продолжи со изградбата на заштитната бариера на Западниот Брег и покрај синоќешната резолуција на Генералното Собрание на Обединетите Нации во која се оценува дека тоа претставува кршење на меѓународното право. Израел оценува дека бариерата е неопходна заради превенција од палестинските милитанти.
XS
SM
MD
LG