Достапни линкови

Белград: Почина Миодраг Петровиќ Чкаља


Во Белград синоќа во осумдесетата година од животот почина српскиот актер Миодраг Петровиќ Чкаља. Тој беше познат по своите остварувања во телевизиските хумористички серии меѓу кои Камионџии и Жежок ветер.
XS
SM
MD
LG