Достапни линкови

Бангкок: Заврши самитот на азиско пацифичка економска соработка


Во Бангкок денеска заврши самитот на азиско пацифистичката економска соработка. Лидерите на дваесет и една земја членка на оваа организација во финалната декларација се заложија да ги зацврстат мерките во борбата против тероризмот. Во декларацијата се наведува дека треба да се зголемат напорите со цел Корејскиот полуостров да стане ненуклерна зона.
XS
SM
MD
LG