Достапни линкови

Техеран: Посета на шефовите на дипломатиите на Гранција, Британија и Германија


Министрите за надворешни работи на Франција, Британија и Германија денеска во Техеран разговараа со шефот на иранската дипломатија Камал Карази за нуклеарната програма на Иран. Министерот Карази, по средбата ветил дека Техеран ќе биде транспарентен во врска со ова прашање. Меѓународната агенција за атомска енергија му даде рок на Иран, до крајот на месецов да презентира докази дека не планира да развие нуклерано оружје.
XS
SM
MD
LG