Достапни линкови

Банког: Самит на азиско – пацифичкиот економски форум


Денеска во Банког започна самитот на Азиско Пацифичкиот Економски Форум на кој доминантни теми се војната против тероризмот и неширењето на нуклеарното оружје со акцент на Северна Кореја. Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека заедничка цел на Соединетите Држави, Кина, Русија и Јапонија е Корејскиот полуостров да биде не нуклеарна зона.
XS
SM
MD
LG