Достапни линкови

Швајцарија: Парламентарни избори


Денеска во Швајцарија се одржуваат парламентарни избори. На гласање треба да излезат 4,7 милиони гласачи кои треба да изберат 200 парламентарци. Изборната кампања помина главно во знакот на темите како невработеност и прашањето за азилантите.
XS
SM
MD
LG