Достапни линкови

Банког: САД немаат намера да ја нападнат Северна Кореа


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека Соединетите држави немаат намера да ја нападнат Северна Кореја, но повторно ја отфрли можноста за потпишување на спогодба за ненапаѓање на таа земја. Тоа што е навистина важно, пред се, е одлуката на Северна Кореја, а не на Америка. Северна Кореја треба да се откаже од своите нуклеарни амбиции, изјави Буш во Банкок во пресрет на Азиско-пацифичкиот економски форум.
XS
SM
MD
LG