Достапни линкови

Москва: Запленетеи седум килограми дијаманти


Руските власти заплениле 7 килограми дијаманти од еден украинец кој се обидел илегално да ги изнесе од Русија. Вредноста на дијамантите изнесувала околу 4 милиони долари.
XS
SM
MD
LG