Достапни линкови

Блиски Исток: Убиени тројца Палестинци


Израелските војници убиле тројца палестинци, меѓу кои и висок претставник на Хамас, во судирите во Појасот Газа, јавија агенциите. Израелските сили не дадоа детали за акцијата за која велат дека има цел да се лоцира тунелот кој се користи за шверц на оружје од Египет.
XS
SM
MD
LG