Достапни линкови

Филипини: Посета на Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш во рамките на турнејата низ Азија и Австралија, денеска престојува на Филипини. По разговорите со претседателот Глорија Аројо, Буш оцени дека успехот на Филипини во борбата против тероризмот, може да биде модел за другите земји во југо-источна Азија. Во меѓувреме, во Манила неколку илјади лица се собраа на анти-американски протести.
XS
SM
MD
LG