Достапни линкови

Карбала: Убиени тројца американски и двајца ирачки полицајци


Тројца американски и двајца ирачки полицајци се убиени, а двајца американци се ранети ноќеска од непознати напаѓачи во Карбала, потврди американската команда во Ирак. Напад со гранати имало и во Киркук, но таму, како што пренесуваат агенциите немало поовредени војници.
XS
SM
MD
LG