Достапни линкови

Токио: Започнува еднонеделната азиска турнеја на Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш со денешната посета на Токио ја започнува еднонеделната Азиска турнеа. Цел на посетите на Јапонија, Аустралија,Филипините, Тајланд, Сингапур и Бали на Индонезија се разговори за обновата на Ирак, Северно-Корејската нуклеарна криза, војната против тероризмот и економски прашања. Јапонија, според најавите, ќе обезбеди милијарда ипол долари за обновата на Ирак. На Азиско-Пацифичкиот Форум во Банкок Буш ќе се сретне со лидерите на Русија и Кина Владимир Путин и Ху Џинтао.
XS
SM
MD
LG