Достапни линкови

Вашингтон: Реакции за одобрената резолуција на ОН за Ирак


Соединетите држави не очекуваат дека синоќа едногласно одобрената резолуција за Ирак ќе придонесе за значително воено распоредување во земјата поради отпорот за тоа од Русија, Франција, Германија и Сирија. Државниот секретар Колин Пауел изјави дека очекува оти резолуцијата ќе помогне во обезбедување финансиски фондови од земјите на престојната донаторска конференција во Мадрид.
XS
SM
MD
LG