Достапни линкови

Вашингтон: Претставничкиот дом на конгресот гласаше за санкции за Сирија


Претставничкиот дом на американскиот конгрес се изјасни позитивно за воведување санкции против Сирија, поради сомневањата дека соработува со терористички групи. Според најавите, се очекува слично да помине гласањето и во Сенатот.
XS
SM
MD
LG