Достапни линкови

Азербејџан: Неофицијално, Илхам Алиев нов претседател


Според сеуште неофицијалните резултати од претседателските избори во Азербејџан, победил Илхам Алиев, син на досегашниот претседател Гајдар Алиев. Опозицијата и посматрачите реагираа на големиот број неправилности на изборите, а полицијата се судри со подржувачите на опозициониот кандидат Мусават Ису Гамбара.
XS
SM
MD
LG